03-5721623

המלונית ע"ש צ'ארלס קלור לחולי סרטן

מלונית לתקופת הטיפולים האונקולוגיים. השהיה במלונית הינה ללא תשלום.

מלונית לחולי סרטן שכוללת:

 • השגחה רפואית צמודה
 • לינה וארוחות
 • הסעות הלוך-חזור לטיפולים

המלונית בהסדר עם קופות החולים.

מעון קלור – מלונית שמשמשת בית לחולי סרטן המתגוררים במקומות מרוחקים, אך מקבלים טיפולים במכונים האונקולוגיים של המרכזים הרפואיים באזור המרכז.

המלונית הוקמה בשנת 1976 בעזרת תרומתו הנדיבה של סר צ’ארלס קלור ז”ל ומתוחזק בסיוע קרן קלור, מציע לינה בשכונה שקטה במרכז גבעתיים, בבניין מוקף גינה פסטורלית.

המטופלים שוהים במעון במשך ימות השבוע, מוסעים לטיפולים במרכזים הרפואיים באזור – שיבא תל השומר, המרכז הרפואי רבין-בילינסון והמרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב) – ובסופי השבוע חוזרים לביתם.

למי מיועד מעון קלור?

השהות במעון קלור מיועדת לחולי סרטן שעוברים טיפולי קרינה או כימותרפיה, המתגוררים במרחק של יותר מ-30 ק"מ מבית החולים בו הם צפויים לקבל טיפולים יומיומיים. במקרים חריגים, במצב פסיכו-סוציאלי מורכב, ניתן לבדוק אפשרות לשהות במעון גם למתגוררים במרכז, בכפוף לאישור הקופה.

הפנייה אל מעון קלור מתבצעת על ידי המכונים האונקולוגיים, או המחלקות בהן מאושפזים החולים, באמצעות אנשי הצוות (עובד/ת סוציאלי/ת, אח/ות, רופא/ה וטכנאי/ת הקרינה) או באופן עצמאי.

על המטופל המופנה למעון קלור להצטייד בטפסים הבאים:

פעילות פנאי

המעון מציע לשוהים בו ליווי של צוות מיומן ומקצועי, תמיכה רגשית ומגוון פעילויות פנאי, כמו סדנאות מלאכת יד ושיעורי פעילות גופנית המותאמים לחולי סרטן וניתנים על ידי מתנדבים מומחים בתחומם. כמו כן, השוהים במעון לוקחים חלק בפעילויות התמיכה והרווחה של האגודה למלחמה בסרטן במרכז התמיכה 'חזקים ביחד'®: מפגשים בנושא זכויות ושירותים לחולים ולמחלימים, סדנאות טיפוח ואיפור במסגרת פרויקט "להיראות טוב – להרגיש טוב יותר", הרצאות ועוד. כל הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות התו הסגול.

ארוחות ביתיות

המטופלים נהנים משלוש ארוחות טריות, מזינות ומשביעות ביום, בהתאם לתפריט מוקפד המותאם לצורכי המטופלים ושנבנה בשיתוף עם התזונאית לימור בן חיים, מומחית בטיפול תזונתי בחולי סרטן ויועצת האגודה למלחמה בסרטן בנושאי תזונה. המטבח כשר, וכל הארוחות מבושלות על ידי צוות המעון תוך הקפדה על חומרי גלם טריים ואיכותיים, ומתובלות באהבה רבה.

החדרים

לרווחת המטופלים השוהים במעון מוצעים חדרים מרווחים ומאווררים. כל חדר מיועד לשני מטופלים, וכולל מקלחת ושירותים חדישים, ארוניות לאחסון חפצים אישיים, מיזוג אוויר, מערכת תקשורת אחות-חולה וטלוויזיה חכמה גדולה.

הסעות לטיפולים

מדי יום דואג צוות המעון להסעות מסודרות של המטופלים לבתי החולים לצורך קבלת הטיפול ובחזרה למעון בתום הטיפול. ההסעות מתבצעות בהתאם לכללי התו הסגול וההנחיות, במוניות או ברכבי הסעה מרווחים ונוחים, מדלת המעון אל דלת הכניסה לבית החולים וחזרה.

שהייה שבועית

מעון קלור מציע שהייה של חמישה ימים בשבוע, מיום ראשון בבוקר ועד יום חמישי בבוקר, במשך כל תקופת הטיפולים. בסופי השבוע נוסעים המטופלים לביתם, וחוזרים למעון ביום ראשון לשבוע נוסף, בהתאם לתוכנית הטיפולים.

השגחה צמודה

מעון קלור מאויש 24 שעות ביממה על ידי צוות של אחים ואחיות עם רקע באונקולוגיה. המעון מצויד בדפיברילטור ובכל חדר יש מערכת תקשורת אחות-חולה למקרי חירום, כך שתוכלו להיות רגועים שאתם או יקירכם השוהים במעון תקבלו את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר במשך השהות.

שירותי המעון

מהם השירותים הניתנים במסגרת השהייה במעון קלור? 

שירותי המעון

מהם השירותים הניתנים במסגרת השהייה במעון קלור?

 • לינה

  לרווחת המטופלים השוהים במעון מוצעים חדרים מרווחים ומאווררים. כל חדר מיועד לשני מטופלים וכלל מקלחת ושירותים חדישים פרטיים, ארוניות לאחסון חפצים אישיים, מיזוג אוויר, מערכת תקשורת אחות-חולה וטלוויזיה חכמה גדולה.

  לינה
 • שהייה שבועית

  מעון קלור נועד לשהייה של חמישה ימים בשבוע, מיום ראשון בבוקר ועד יום חמישי בבוקר, לכל אורך תקופת הטיפולים. מדי סוף שבוע שבים המטופלים לביתם וחוזרים למעון ביום ראשון שלאחר מכן לשבוע נוסף, עד תום תקופת הטיפולים.

  מעון קלור לחולי סרטן בזמן הטיפולים

  שהייה שבועית
 • ארוחות ביתיות

  במעון קלור המטופלים נהנים משלוש ארוחות טריות, מזינות ומשביעות ביום, בהתאם לתפריט מוקפד המותאם לצרכי המטופלים שנבנה בשיתוף עם התזונאית לימור בן חיים, המומחית לטיפול תזונתי בחולים אונקולוגים. המטבח כשר, וכל הארוחות מבושלות על ידי צוות המעון תוך הקפדה על חומרי גלם טריים, איכותיים ומתובלות באהבה רבה.

  ארוחות ביתיות
 • הסעות לטיפולים

  מדי יום דואג צוות המעון להסעות מסודרות של המטופלים לבתי החולים לצורך קבלת הטיפול וחזרה למעון בתום הטיפול. ההסעות מתבצעות בהתאם לכללי התו הסגול וההנחיות, במוניות או רכבי הסעה מרווחים ונוחים, מדלת המעון אל דלת הכניסה לבית החולים וחזרה.

  הסעות לטיפולים
 • השגחה צמודה

  מעון קלור מאוייש 24 שעות ביממה על ידי צוות של אחים ואחיות עם רקע באונקולוגיה. כמו כן המעון מצוייד בדפיברילטור ובעל חדר יש מערכת תקשורת אחות-חולה למקרי חירום. כך שתוכלו להיות רגועים שאתם או יקירכם השוהים במעון תקבלו את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר לאורך השהות.

  השגחה צמודה
 • פעילות פנאי

  מעון קלור מציע לשוהים בו ליווי של צוות מיומן ומקצועי, תמיכה רגשית ומגוון פעילויות פנאי, כמו סדנאות מלאכת יד ושיעורי התעמלות המותאמים לחולים אונקולוגים ומועברים על ידי מתנדבים מומחים בתחומם. כמו כן, השוהים במעון לוקחים חלק בפעילויות התמיכה והרווחה של האגודה למלחמה בסרטן – מפגשים בנושא זכויות ושירותים לחולים ולמחלימים, סדנאות טיפוח ואיפור במסגרת פרוייקט "להיראות טוב – להרגיש טוב יותר", הרצאות מקצועיות ועוד. כל הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות התו הסגול.

  פעילות פנאי

שאלות ותשובות

צוות מעון קלור דואג מדי יום להסעות מסודרות מהמעון אל בית החולים, ובחזרה למעון בתום הטיפול. ההסעות הן ללא עלות למטופלים.

השהות במעון מתחילה בימי א' לאחר סיום הטיפול במכון האונקולוגי, ומסתיימת ביום ה' בשעה 10 בבוקר, לאחר היציאה מהמעון למכון האונקולוגי לטיפול האחרון באותו שבוע. המעון אינו פעיל בסופי שבוע ובחגים.

ניתן לסיים את השהות במעון בכל עת שרוצים.

המעון מיועד למטופלים. ניתן לבדוק אפשרות לצירוף מלווה על בסיס מקום פנוי ובתוספת תשלום סמלית.

צוות המעון

הצוות המטפל כולל אחיות מוסמכות, בעלות ניסיון בתחום הסיעוד האונקולוגי, הנמצאות במעון 24 שעות ביממה. האחיות עומדות בקשר מקצועי שוטף עם רופאי המכונים האונקולוגיים ורופאי המשפחה של המטופלים.

הצוות מספק השגחה מקצועית וסיוע בהתמודדות עם תופעות הלוואי של הטיפול הכימי ו/או הקרינתי ועם מחלות רקע מגוונות.

מנהלת מעון קלור לחולי סרטן

מיה סרברה אוסלנדר - אחות ראשית ומנהלת המעון

רבקה-פילוסוף-מזכירה

רבקה פילוסוף - מזכירה

טובה פרידמן - אם הבית

טובה פרידמן - אם הבית

מוניקה אחות מוסמכת

מוניקה מן - אחות

מרגלית דן עזרה - אחות

טבחית מעון קלור

נעמי גרמה - טבחית

אירועי המעון

מכתבי תודה

נ.

לפני מספר שבועות יצא לי להתאכסן במעון סר צ'ארלס קלור בשל סיבות בריאותיות. שהיתי שם כחמישה שבועות, ועל אף הנסיבות הפחות נעימות לשהייתי במעון, חשוב לי לשבח את המקום והצוות. החדרים היו מאוד נוחים ונקיים, מרחבי המעון מטופלים ואפשרו מקומות טיול וישיבה נעימים לשבירת המונוטוניות לש הטיפולים וההתאוששות מהם.

ג.

לכל הצוות המסור והאוהב,

תודה רבה על היחס החם והאישי שהענקתם לי במשך 6 שבועות. נתתם לי תחושה של בית.

תמשיכו את עבודתכם המקצועית שהעניקה אור בעינינו.

אוהבת

משפחת כ.

לצוות מעון סר צ'ארלס קלור, להנהלה, לאחים ואחיות המטפלות ועובדי המטבח.

אנו מודים לכם על הטיפול המסור והאיכפתיות והשירות שאתם מעניקים ודואגים לחולים במעון. אין מילים, אתם מלאכים שנותנים מעצמכם מכל הלב. ועל האוכל הטעים והשפע.

אתם גדולים.

א.

תודה על האירוח הלבבי! על החיוך, המילה הטובה, האכפתיות, הסבלנות ועל ההרגשה הכל-כך טובה שנתתם תמיד! מברכת אתכם בבריאות הכי טובה ואיתנה וחג פורים שמח ושמח תמיד!

ושנזכה כולנו לשמחה הכי גדולה, שמחת הגאולה!

בהוקרה גדולה

מעון קלור מציע לשוהים בו ליווי של צוות מיומן ומקצועי, תמיכה רגשית ומגוון פעילויות פנאי, כמו סדנאות מלאכת יד ושיעורי התעמלות המותאמים לחולים אונקולוגים ומועברים על ידי מתנדבים מומחים בתחומם. כמו כן, השוהים במעון לוקחים חלק בפעילויות התמיכה והרווחה של האגודה למלחמה בסרטן – מפגשים בנושא זכויות ושירותים לחולים ולמחלימים, סדנאות טיפוח ואיפור במסגרת פרוייקט "להיראות טוב – להרגיש טוב יותר", הרצאות מקצועיות ועוד. כל הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות התו הסגול.