טיפול פליאטיבי ביתי

ע"ש רוזלינד (לנדי) שטרן

של האגודה למלחמה בסרטן
ליצירת קשר

שירות פליאטיבי (מקל) ביתי של האגודה למלחמה בסרטן מאפשר קבלת טיפול סיעודי, רפואי ופסיכו-סוציאלי לחולה סרטן סופני המעדיף להישאר בביתו ובחיק משפחתו. מטרת השירות להקל באופן מרבי על החולה באמצעות איזון סימפטומים פיזיים, כגון כאבים, בחילות והקאות, קוצר נשימה ועוד, וכן הענקת תמיכה רגשית לחולה ולמשפחתו.

השירות מאפשר התמודדות קלה יותר עם התופעות הכרוכות במחלה והטיפול בה, והינו זמין במשך 24 שעות ביממה, בימי חול, בשבתות ובחגים.

את השירות מפעיל צוות בינתחומי-פליאטיבי, המיומן בהתמודדות עם בעיות מורכבות הנובעות מהמחלה עצמה ומהטיפולים בה, וכולל רופאים מומחים בטיפול פליאטיבי, אחים ואחיות מומחים קליניים ועובדים סוציאליים. הצוות מקיים ביקורים בבתיהם של החולים על פי הצורך, ומספק מענה טלפוני בכל שעות היממה, הכולל ייעוץ, הדרכה ותמיכה רגשית לאדם החולה ולמשפחתו, מתן מידע בנוגע לזכויות סוציאליות שונות ותיווך בין החולה ובני המשפחה לבין גורמים מטפלים נוספים בקהילה.

למי מיועד טיפול פליאטיבי ביתי?

השירות אינו מחליף את שירותי קופות החולים, אלא ניתן בנוסף להם, בתיאום עם הקופה המבטחת.

לפרטים נוספים

 

שירות פליאטיבי ביתי ע”ש רוזלינד (לנדי) שטרן של האגודה למלחמה בסרטן
בית פרידמן, תל השומר

מענה בכל שעות היממה:
03-7369491

הנחיות רפואיות לטיפול בחולה הנוטה למות

למידע נוסף

מעון קלור מציע לשוהים בו ליווי של צוות מיומן ומקצועי, תמיכה רגשית ומגוון פעילויות פנאי, כמו סדנאות מלאכת יד ושיעורי התעמלות המותאמים לחולים אונקולוגים ומועברים על ידי מתנדבים מומחים בתחומם. כמו כן, השוהים במעון לוקחים חלק בפעילויות התמיכה והרווחה של האגודה למלחמה בסרטן – מפגשים בנושא זכויות ושירותים לחולים ולמחלימים, סדנאות טיפוח ואיפור במסגרת פרוייקט “להיראות טוב – להרגיש טוב יותר”, הרצאות מקצועיות ועוד. כל הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות התו הסגול.